Tak zwane leczenie narkomanii

leczenie narkomaniiUzależnienie od narkotyków jest jednym z najpoważniejszym jakie istnieją. Substancje odurzające – bez względu na to, czy mówimy o tak zwanych „miękkich” czy „twardych” narkotykach, wywołują w wielu przypadkach nieodwracalne skutki. Narkotyki niszczą zdrowie i życie, nie pozwalając sprawnie funkcjonować w społeczeństwie. Dają jedynie złudne poczucie szczęścia. Choć tzw. leczenie narkomanii nie jest ani procesem szybkim, ani też łatwym – osiągnięcie sukcesu jest możliwe. W naszym ośrodku otrzymasz kompleksową i profesjonalną pomoc.

Jak wygląda tzw. leczenie narkomanii?

Nasz ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, w którym chcemy Ci zapewnić poczucie bezpieczeństwa oraz atmosferę sprzyjającą powrotowi do trzeźwości. Oznacza to przede wszystkim, że pobyt u nas nie będzie formą izolacji a aktywizacji. Nad Twoim zdrowiem i samopoczuciem czuwać będzie zespół doświadczonych terapeutów. Forma, w jakiej prowadzone będzie tzw. leczenie narkomanii zostanie w pełni dopasowana do Twojej sytuacji. Rozumiemy, że każdy uzależniony boryka się z nałogiem w nieco inny sposób, a pomoc musi być dopasowana do specyfiki jego uzależnienia. Podczas leczenia, możesz skorzystać z terapii indywidualnej, która pomoże Ci choćby zrozumieć lepiej przyczyny nałogu i ułatwi wypracowanie mechanizmów zapobiegających powrotowi do narkotyków.

Oferujemy również terapię grupową – zapewni Ci ona mentalne wsparcie, także po opuszczeniu ośrodka. Jeżeli masz problem z narkotykami i potrzebujesz pomocy na drodze do trzeźwości – skontaktuj się. Jesteśmy do Twojej dyspozycji każdego dnia!