Terapia alkoholowa - tak zwane leczenie alkoholizmu

leczenie alkoholizmu, terapia alkoholowaAlkoholizm to choroba, która niejednokrotnie zaczyna się bardzo niewinnie. Stres w pracy, problemy osobiste, czy chęć oderwania się od trudnej rzeczywistości prowadzą w kierunku alkoholu. Jeden kieliszek „na dobry sen” z czasem zamienia się w nałóg, który nie sposób pokonać. Konsekwencje zaś – i te zdrowotne, i społeczne, są bardzo poważne. By walka z alkoholizmem była skuteczna, potrzebna jest profesjonalna terapia alkoholowa. Taka, którą przeprowadzi zespół specjalistów, troszczących się zarówno o potrzeby fizyczne, jak i psychologiczne uzależnionego.

Mówimy wprost, że tzw. leczenie alkoholizmu jest wyzwaniem, a zwycięstwo w walce z nałogiem jest możliwe tylko, jeśli osoba uzależniona zechce podjąć terapię. Pierwszym etapem jest przyznanie się – przede wszystkim przed samym sobą – do nałogu. Uświadomienie sobie, że stwierdzenie: „mogę przestać pić, jeśli zechcę” mija się z prawdą. To najważniejszy krok na drodze do odzyskania zdrowia i wewnętrznej harmonii – powrócenie do życia pełną piersią.

Jeśli już to zrobiłeś lub jesteś na drodze w tym kierunku – pozwól, że pomożemy Ci w postawieniu kolejnych kroków na drodze do trzeźwości.

Jak wygląda terapia alkoholowa?

Każde uzależnienie jest inne – tak samo, jak inny jest każdy z nas. Dlatego też nie można powiedzieć, jak dzień po dniu będzie dokładnie przebiegać tzw. leczenie alkoholizmu. Naszym zadaniem jest zdiagnozowanie Twojego problemu. Zaczynamy od rozmowy z psychologiem oraz badania lekarskiego. Na tej podstawie ustalamy plan działania - zakrojony nie tylko na czas Twojego pobytu w naszym ośrodku, ale także ten po jego opuszczeniu. Na leczenie składa się zarówno terapia indywidualna, jak i terapia grupowa – prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy problemy alkoholizmu i innych uzależnień znają i rozumieją bardzo dobrze.

Terapia grupowa pozwoli Ci uzyskać mentalne wsparcie i uświadomi, że ze swoim problemem nie jesteś sam, a historii podobnych do Twojej przeszłości z alkoholem jest więcej. Terapia indywidualna pomoże przepracować problemy leżące u podłoża alkoholizmu, jak i na bieżąco radzić sobie w walce o wytrwanie w trzeźwości.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o tym, jak działamy, skontaktuj się. Pomożemy bez względu na to, jak beznadziejna wydaje Ci się Twoja sytuacja.